İlçemizde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü kutlamaları,  28 Ekim saat 13.00 de  Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu ile başladı. İlçe protokolünün katıldığı törende çelenklerin sunumunun ardından bir dakikalık saygı duruşuna geçildi ve İstiklal Marşı okundu.
Fener Alayı   28 Ekim saat 18.30 de Yeni Kültür Merkezinde başlayıp,  Kestel Meydanında son bulmuştur. Fener alayına Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde gerçekleşti.
 
        Yıl dönümü kutlamaları 29 Ekim günü saat 09.30'da Kaymakamlık Binasında düzenlenen tebriklerin kabulü ile devam etti. Tebriklerin kabulünün ardından İlçe Stadyumunda kutlama yapıldı.Kutlama programına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. İlçemiz Kaymakamı İskender YÖNDEN, İlçe Belediye Başkanı Yener ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Can AYHAN, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Serdar ÇAKIR, Siyası Partilerin İlçe Başkanları, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Okul Müdürleri, Öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
       Öğrencilerin okuduğu şiirler ve İlçe sporcularının jimlastik, güreş, karete ve tekvando dallarında gösteriler sunmasının ardından, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini protokol üyeleri takdim etti.
 
 
İSAY2 Galeri